foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

+48 672848094
zsszamocin@poczta.onet.pl
Kontakt z Sekretariatem

Zespół Szkół w SzamocinieSPARTAKIADA RODZINNA” klas III SP

 

Dnia 23 listopada 2012 roku w hali sportowo – widowiskowej „Nowa Concordia” odbyła się impreza środowiskowa- „Spartakiada rodzinna”. W zawodach sportowych uczestniczyli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Szamocinie wraz ze swoimi rodzicami.

 W popołudniowy piątek, wszyscy zawodnicy licznie zgromadzili się w hali sportowej. Poza tym bardzo duża grupa kibiców, zajęła miejsca na widowni. Rozgrywki sportowe zostały poprzedzone rozgrzewką, którą przeprowadziły mamy naszych uczniów.

Do rywalizacji stanęły następujące drużyny:

  - drużyna Orłów- kl. III a

  - drużyna Sokołów- kl. III b

  - drużyna Kruków- kl. III c

Nad poprawnością i przebiegiem konkurencji czuwało jury w następującym składzie: p. Edyta, p.Iwona, p. Basia – mamy uczniów oraz p. Danuta Murczak - szkolny logopeda.

Część sportową imprezy prowadził pan Tomek Śróda. - Przyjaciel wszystkich drużyn.W trakcie rywalizacji uczestnicy mieli do pokonania szereg konkurencji sportowo-rekreacyjnych takich jak: kozłowanie piłki slalomem, przeskoki przez hula-hop, skakanie przez skakankę, bieg z piłeczką tenisową na łyżce, skoki z piłką między nogami, popychanie kijem hokejowym woreczka, bieg z przeszkodami, budowanie piramidy z butelek, przebijanie balonów itp. Emocji było, co niemiara. Wszyscy bawili się doskonale.  Rodzice bardzo mocno dopingowali swoje dzieci, a dzieci dopingowały rodziców podczas wykonywania wszystkich konkurencji. Zarówno dzieci jak i rodzice z zadowoleniem wykonywali ćwiczenia, wszyscy z ogromną przyjemnością rozwiązywali zadania ruchowe, pokonując przeszkody, co dało im odprężenie psychiczne, dobre samopoczucie i rozwój sprawności fizycznej.

Zwycięzcami tegorocznej Spartakiady Rodzinnej została drużyna Sokołów. Jednak wyniki końcowe zeszły na drugi plan.Najważniejsza była wspólna zabawa sprzyjająca wzajemnej integracji.

Każda z drużyn otrzymała dyplom a wszystkie dzieci dostały słodycze i napoje, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować p. Dariuszowi Rybarczykowi za udostępnienie hali.

Organizatorzy:

Beata Masternak

Danuta Gockowiak

Magdalena Sędłak

 

galeria

 

 

 

wspomaganie

owoce

Szkoła bierze udział w projektacheSZKOLA-CDEW-logo-prev2-300x104

 

Macius

 

szkola-w-ruchu-logo